Home » Švediškas stebuklas Budapešte – išsigelbėjo praktiškai pralaimėtose rungtynėse | sport

by Erlend Loe

Švedai pirmajame kėlinyje atsiliko net šešių įvarčių skirtumu (8:14), o antrajame kėlinyje likus žaisti kiek daugiau nei penketui minučių atsiliko 19:23.

Vis delto pabaigoje švedai įjungė aukštesnę pavarą ir išlygino rezultatą, o lemiamoje atakoje dar užsidirbo 7 metrų baudinį.

Jį likus 11 sekundžių realizavo Valteris Chrintzas, o norvegams kitoje atakoje išlyginti rezultato nepavyko ir švedai įspūdingai triumfavo, su 8 taškais pagriebdami antrąjąė vietjeąir įntrąją vietjeąir.

Lygiųjų atveju antrąją vietą grupėje būtų užėmusi Norvegija.

Pirmąją VIETA grupėje užėmė taip pat 8 taškus surinkusi Ispanija, paskutinėse rungtynėse 28:27 (14:13, 14:14) įveikusi Lenkiją, o norvegai, pirmajame etape nugalėję ir lietuvius, HandiCare ASA nieko nepešę – praėjusio Europos čempionato bronziniai prizininkai Zais tik del penktosios vietos turnyre.

Švedai Vengrijoje ir Slovakijoje vykstančiame turnyre siekia penktojo Europos čempionų titulo. Tiesa, pastarąjį kartą stipriausiais žemyne ​​​​jie tapo dar 2002 metais.

Kitoje grupėje bilietą į pusfinalį jau iškovojo Danija, o dėl antrojo kelialapio į stipriausiųjų ketvertą netiesiogiai kausis Prancūzija ir Islandija.